8 hodnocení

JÓD LIPOSOMAL PLUS

Jód přispívá ke správné tvorbě hormonů štítné žlázy a k jejímu správnému fungování, k udržení zdravé pokožky, ke správnému fungování nervového systému a k látkové přeměně důležité pro tvorbu energie. Podporuje kognitivní funkce a pozitivně ovlivňuje schopnost organismu bojovat proti zánětům.

Skladem (>5 ks)
Kód: V049
Značka: AVITA
743 Kč
Kategorie: VLASY
Hmotnost: 0.4 kg

Stopový prvek jód má pro lidské zdraví obrovský význam. Podporuje látkovou přeměnu důležitou pro tvorbu energie, fungování nervového systému či kognitivních funkcí, pomáhá udržet zdravou pokožku, ale především přispívá ke správné tvorbě hormonů štítné žlázy a jejímu fungování. Jód má pozitivní vliv na schopnost organismu bojovat proti zánětům. Při nedostatku jódu vzniká tzv. endemická struma, kretenismus, poruchy mentálních funkcí, snížení plodnosti, ale také perinatální úmrtnost.

Příjem kvalitního jódu je důležitý v případě těhotenství, kdy jeho nedostatek může způsobit nevratné změny ve vývoji nervového systému plodu. Endemická struma na Slovensku vymizela díky jódové profylaxi. Od roku 1965 se totiž na celém území státu distribuuje sůl s obsahem jodidu draselného, ​​tzv. jodidovaná sůl. Od roku 2000 se do kuchyňské soli přidává stabilnější jodičnan, což se odrazilo na dalším zlepšení příjmu jódu.

Bohužel v roce 2009 ukončil svou existenci jediný výrobce kuchyňské soli na Slovensku, Solivary Prešov. Při porovnávání vzorků mořské soli a klasické jodidované soli bylo zjištěno, že ne všechny druhy mořské soli mají uspokojivou hladinu jódu. Ten patří mezi nejdůležitější doplňky výživy zejména pro lidi, kterým v životosprávě chybí mořské plody a ryby.

Produkt JÓD Liposomal Plus je vyhledáván pro tyto účinky:

- správná funkce štítné žlázy (tvorba jejích hormonů)

- podpora látkové přeměny důležité pro tvorbu energie

- optimální fungování nervového systému

- zlepšení mentálních funkcí

- zvýšení plodnosti

- zlepšení kvality pokožky 

SPRÁVNÉ UŽÍVÁNÍ PŘÍRODNÍHO JÓDU:

Jednu dávku lipozomálního jódu smíchejte s 1 dcl tekutiny, např. džusu nebo čaje, a vypijte. Nepijte ho přímo ze lžičky, jelikož jde o koncentrát. 

SLOŽENÍ:

demineralizovaná voda, slunečnicový lecitin (geneticky nemodifikovaný), jód, konzervační látka (sorban draselný), antioxidant (L-askorbát sodný)

DÁVKOVÁNÍ:

dospělí: 1x denně 10 ml

děti od 3 let: 1x denně 5 ml

těhotné ženy: 1x denně 10 ml

kojící ženy: 1x denně 15 ml

UPOZORNĚNÍ: Tolerovatelná horní hranice jódu je 600 μg/den. Určitě tuto hodnotu nepřekračujte! Některá onemocnění štítné žlázy, např. autoimunitní onemocnění štítné žlázy, mohou mít příčinu také v nadbytku jódu. Proto doplňky stravy s extrémním množstvím jódu nedoporučujeme.

POČET DÁVEK V BALENÍ: 20

 

Obsah v 5 ml

Obsah v 10 ml

Obsah v 15 ml

RVH%

Slunečnicový lecitin

525 mg

1050 mg

1575 mg

*

Jód    

95 μg

190   μg

285 μg

126,66 %

RVH% - referenční výživová hodnota
*  referenční výživová hodnota nebyla stanovena 

Výživové hodnoty ve 100 ml:

Energetická hodnota 369 kJ / 88 kcal

Tuky (g)                                  9,92

- z toho nasycené (g)             1,15

Sacharidy (g)                          1,6

- z toho cukry (g)                    0,2

Bílkoviny (g)                           0,47

UPOZORNENIE: Nevhodné pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte v suchu a tmě. Ukládejte mimo dosah malých dětí. Po otevření skladujte v lednici maximálně 30 dní. Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy.

Vyrobeno: na Slovensku

 Artboard 3@3xArtboard 4@3x

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: