7 hodnocení

MINERAL KOMPLEX

Unikátní složení obohacené o vitamín D3 pokrývá široké spektrum minerálů, které zajišťují správný chod životně důležitých procesů v těle.

Skladem (>5 ks)
Kód: V068
Značka: AVITA
459 Kč
Kategorie: IMUNITA
Hmotnost: 0.3 kg

MINERÁL KOMPLEX podpoří vaši psychiku a správný průběh látkové výměny buněk, funkčnost svalů i pevnost kostí a zubů.

Kombinace nejdůležitějších minerálů pro správné fungování životně důležitých procesů v těle. Jaké jsou účinky MINERAL KOMPLEXU?

Zdravé zuby, kosti a svaly: vápník pomáhá udržovat zdravé zuby a kosti a funguje jako prevence osteoporózy. Pro správnou tvorbu kostí, zubů a chrupavek je nezbytné i magnesium. Molybden ovlivňuje ukládání fluoru a stejně jako bor chrání před tvorbou zubního kazu.

Civilizační onemocnění: správnou činnost srdečního svalu podporuje vápník, který snižuje krevní tlak. V prevenci vysokého krevního tlaku a srdečních či mozkových příhod je nápomocný také draslík. Hořčík napomáhá při prevenci srdečních chorob a arytmií, ale i cukrovky a je významný pro nervosvalovou činnost a zdravou psychiku. Selen je nezbytný pro správnou činnost srdce a krevní oběh a pomáhá v prevenci rakoviny, srdečních onemocnění a mozkových příhod. Pro správnou funkci štítné žlázy je nezbytný jód.

Trávení a metabolismus: zinek přispívá k aktivaci enzymů trávení a metabolismu, regulaci pH a napomáhá tvorbě HCl ve sliznici žaludku. Chrom reguluje hladinu glukózy, snižuje hladinu celkového cholesterolu, škodlivého LDL cholesterolu a triglyceridů. Mangan se podílí na metabolismu cholesterolu. Bór má podíl na metabolismu minerálních látek a vitamínu D, napomáhá absorpci hořčíku, vápníku, mědi a fosforu. Draslík je nezbytný pro metabolismus sacharidů a bílkovin.

Imunita: zinek přispívá k podpoře imunitního systému, spolu s molybdenem je významným antioxidantem. Selen je účinný v boji proti virovým infekcím. Je významný pro nervově-svalovou činnost, utišuje nervový systém. Vitamín D3 podporuje správné fungování imunity.

Krev: železo zajišťuje přenos kyslíku a zásobuje jím svaly, podporuje tvorbu červených krvinek a napomáhá při léčbě chudokrevnosti. Měď podporuje vstřebávání železa, podporuje tvorbu červených krvinek, přispívá ke krevní srážlivosti, napomáhá zpevňovat cévy, kosti, šlachy a nervy. Molybden podporuje tvorbu červených krvinek a přenos kyslíku červenými krvinkami do všech tělových buněk.

Další: měď napomáhá udržovat plodnost a přispívá k udržení zdravých vlasů a pokožky. Podporuje tvorbu pigmentu. Zinek je nezbytný pro normální vývoj pohlavních orgánů. Mangan je nezbytný pro tvorbu bílkovin, cukrů a tuků a zajišťuje, aby tělo správně využívalo vápník, železo i vitamín E.

DÁVKOVÁNÍ: 
3 kapsle denně (během jídla) 

OBSAH BALENIA: 60 kapslí

HMOTNOST OBSAHU: 45,3 g

UPOZORNĚNÍ:

Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte stanovenou doporučenou denní dávku. Doplněk stravy neslouží jako náhrada rozmanité stravy. Ukládejte mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchém a tmavém prostředí při teplotě do 25 °C.

 

SLOŽENÍ KAPSULY: kapsle vyrobená z hydroxypropylmethylcelulózy a vody

 

SLOŽENÍ:
Kapsle je vyrobená z hydroxypropylmethylcelulózy a vody.  

 

 

 

Obsah v 1 kapsli

Obsah ve 3 kapslích (denní dávka)

% RVH

 

Vápník (uhličitan vápenatý)

166,667 mg

500 mg

62,50 %

 

Hořčík (oxid hořečnatý)

83,333 mg

250 mg

66,67 %

 

Draslík (glukonan draselný)

15 mg

45 mg

2,25 %

 

Železo (fumaran železnatý)

6 mg

18 mg

128,57 %

 

Zinek (citran zinečnatý)

5 mg

15 mg

150,00 %

 

Mangan (glukonát manganatý)

1,333 mg

4 mg

200,00 %

 

Měď (citrát měďnatý)

0,667 mg

2 mg

200,00 %

 

Bor (dekahydrát tetraboritanu disodného)

0,333 mg

1 mg

*

 

Jód (jodid draselný)

0,075 mg

0,225 mg

150,00 %

 

Chrom (pikolinát chromu)

0,033 mg

0,1 mg

250,00 %

 

Molybdenan (molybdenan sodný)

0,025 mg

0,075 mg

150,00 %

 

Vitamín D3 (cholekalciferol)

0,017 mg

0,050 mg

1000,00 %

Selén (L-selenometionín)

0,0083 mg

0,025 mg

45,45 %

 

RVH % - referenční výživová hodnota

*  referenční výživová hodnota nebyla stanovena

 

Vyrobeno: na Slovensku

 Artboard 1@3xArtboard 3@3xArtboard 6@3x

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: