Neohodnoceno

Winter Rooibos 100 g

Organická ovocná čajová směs Winter Rooibos se vyznačuje výraznou chutí červeného rooibosu, který je doplněn celými kousky sladkého jablka, pomerančovou kůrou, skořicí, hřebíčkem a kardamonem.

Skladem (>5 ks)
Kód: V146
Značka: AVITA
397 Kč
Kategorie: PRODUKTY
Hmotnost: 0.1 kg
Winter Rooibos 100 g kolaz
Novinka Tip

Tajemstvím fantastické chuti našich organických čajů jsou celé čajové lístky, celé kousky ovoce a vybrané koření – jedná se o suroviny nejvyšší kvality vybírané pod odborným dohledem nejlepších čajových baristů. Navíc neobsahují kofein – jsou tak vhodné i pro děti.

Výroba našich organických čajů dodržuje nejvyšší standardy kvality, což potvrzuje i nejpřísnější evropská bio certifikace.

Organická ovocná čajová směs, která se vyznačuje výraznou chutí červeného rooibosu, je doplněna celými kousky sladkého jablka, pomerančovou kůrou, skořicí, hřebíčkem a kardamonem. Dokonalé spojení pro vaše zimní dny.

Jak si správně připravit čaj?

Caj piktogram mnozstvo Caj piktogram teploty vody Caj piktogram dlzka luhovania

Na teplotě vody záleží

Každý čaj se louhuje při jiné teplotě. Čím méně je list zoxidován, tím nižší musí být teplota. Proto první věc při přípravě čaje je ohřátí vody na správnou teplotu podle typu čaje:

  • bílý čaj – 70 °C
  • zelený čaj 80 – 85 °C
  • černý čaj 95 – 100 °C

Proč je teplota vody důležitá? Pokud například louhujete zelený čaj při teplotě černého čaje, je dost pravděpodobné, že spálíte čajové listy a výsledný čaj bude mít nepříjemnou chuť. Pokud louhujete černý čaj při nižší teplotě, než je potřeba, z čaje nevyluhujete všechny důležité živiny, které obsahuje.

Použijte čajový filtr nebo sáček

Než se voda zahřeje, připravte si přesné množství čaje, který se chystáte louhovat. K louhování můžete použít kovové či papírové filtry nebo sáčky.

Je opravdu důležité, abyste na každý čaj použili správné množství. Příliš mnoho čaje totiž způsobí, že výsledný čaj bude příliš koncentrovaný a silný, zatímco při použití příliš malého množství čajové směsi získáme čaj bez chuti.

Louhujte dostatečně dlouho

Čaj byste měli zalévat pomalu a opravdu důsledně sledovat dobu louhování – je velmi důležité, aby čajové listy nebyly v kontaktu s vodou déle, než je potřeba.

Čas louhování se také liší podle typu čaje, například bílé a zelené čaje, nebo i některé čaje Oolong mají kratší dobu louhování, černý čaj nebo čaj Pu Erh je zase třeba louhovat déle.

Dobrou chuť!

Po uplynutí potřebné doby louhování vyjměte filtr nebo sáček s čajovou směsí a podávejte. Nyní si už jen stačí vychutnat skvělý šálek čaje.

 

SLOŽENÍ:
Přírodní rooibos*, jablko*, pomerančová kůra*, skořicové tyčinky*, přírodní pomerančové aroma, hřebíček*, přírodní skořicové aroma, okvětní lístky růží*, kardamom*.
* Certifikováno jako bio

 

Průměrně obsahuje 100 ml čaje*

Energie

9 kJ
2 kcal

tuky

< 0,1 g

cukry

< 0,1 g

ze kterých nasytí

< 0,1 g

protein

< 0,1 g

sacharidy

< 0,1 g

sodík

< 0,1 g


*  na bázi nálevu 3 g čaje zalitého 200 ml vody na 7 minut.

 

OBSAH BALENÍ: 100 g

 

UPOZORNĚNÍ: Uchovávejte na suchém a chladném místě. Chraňte před přímým slunečním zářením.

Caj bio Hand Made Ethical

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: