16 hodnocení

KYSELINA LISTOVÁ

Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, ke správnému fungování imunitního systému, ke správné funkci psychiky, ke snížení vyčerpání a únavy, ale také ke správné tvorbě krve a ke správné syntéze aminokyselin.

Skladem (>5 ks)
Kód: V048
Značka: AVITA
743 Kč
Kategorie: TĚHOTENSTVÍ A KOJENÍ
Hmotnost: 0.4 kg

Lipozomální KYSELINA LISTOVÁ je aktivní přírodní forma kyseliny listové neboli vitamínu B9 (tzv. folát nejnovější, 4. generace), v mimořádně dobře vstřebatelné formě. Folát se už nemusí v organismu dále přeměňovat, ale je ihned k dispozic.

Kyselina listová je součástí genů a chromozomů každé buňky. Protože je klíčovým vitamínem pro správný vývoj dítěte, o její dostatečný příjem by měly dbát především ženy už těhotné nebo plánující otěhotnět.

Mnoho lidí neví, že zatímco folát je aktivní přírodní forma vitamínu B9, kyselina listová je jen syntetickou formou vitamínu B9. Příjem této kyseliny před otěhotněním a na počátku těhotenství působí jako účinná prevence vrozených zdravotních problémů dítěte – snižuje jejich riziko o 50 až 70 %. Před otěhotněním by jí měly ženy užívat 400 mikrogramů denně, a to v potravinové formě doplněné výživovým doplňkem.

Protože mícha a mozek dítěte se vyvíjejí v prvních týdnech těhotenství, je vhodné kyselinu listovou přijímati několik měsíců před plánovaným otěhotněním. Těhotná žena by měla její denní příjem zvýšit na dvojnásobek, nejlépe ve formě přírodního, dobře vstřebatelného doplňku výživy. Při nedostatku kyseliny listové může dojít k nesprávnému vývoji plodu, předčasnému potratu, ale i k neurologickým poškozením plodu.

Tento zajímavý vitamín bývá navíc označován i jako „vitamín optimismu” a společně s dalšími vitamíny řady B podporuje zdraví srdce, cév i paměti. Při optimální hladině kyseliny listové ustupují příznaky deprese i schizofrenie.

 

Produkt B9 KYSELINA LISTOVÁ je vyhledáván pro tyto účinky:

- prevence rozštěpu rtu, patra a páteře u nenarozených dětí

- prevence některých poruch srdce u nenarozených dětí

- podpora zdraví srdce, cév a paměti

- pozitivní vliv na psychiku

- snížení pocitů únavy a vyčerpání

 

DÁVKOVÁNÍ:

dospělí: 2x denně 5 ml (2x čajová lžička)

těhotné ženy: 2x denně 5 ml (2x čajová lžička)

 

OBSAH BALENÍ: 200 ml  

 

POČET DÁVEK V BALENÍ: 20

 

SPRÁVNÉ UŽÍVÁNÍ KYSELINY LISTOVÉ:

Jednu dávku lipozomální kyseliny listové smíchejte s 1 dcl tekutiny, např. džusu nebo čaje, a vypijte.

 

SLOŽENÍ:

demineralizovaná voda, geneticky nemodifikovaný slunečnicový lecitin, vitamín B9 (kyselina listová 5-metyltetrahydrofolát), konzervační látka (sorban draselný), antioxidant (L-askorbát sodný)

 

 

Obsah v 10 ml
(denní dávka)

RVH%

lecitin slunečnicový

400 mg

*

vitamín B9 (kyselina listová 5MTHF-glukozamin)

800 μg

400 %

RVH% - referenční výživová hodnota

* referenční výživová hodnota nebyla stanovena

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY ve 100 ml:

Energetická hodnota 140 kJ / 33,7 kcal

tuky (g)                             3,76

- z toho nasycené (g)       0,44

sacharidy (g)                    0,2

- z toho cukry (g)           < 0,1

bílkoviny (g)                     0,1

 

UPOZORNĚNÍ:

Výrobek není určen pro děti. Skladujte na suchém a tmavém místě. Skladujte mimo dosah malých dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Po otevření skladujte v lednici maximálně 30 dní. Výživové doplňky nenahrazují pestrou stravu a zdravý životní styl.

 

Vyrobeno: na Slovensku

Artboard 4@3xArtboard 3@3x

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: